Źle dobrane krzesło biurowe niszczy zdrowie

Zakup krzeseł biurowych na stanowiska pracy jest sprawą, która wymaga dłuższej chwili zastanowienia. Nie powinno się bowiem zwracać uwagi tylko na wygląd i estetykę, jeśli chodzi o krzesła biurowe. O wiele ważniejsza jest kwestia ich budowy. Źle dobrane krzesło może mieć realny, negatywny oczywiście, wpływ na zdrowie pracownika.

Czym grożą źle dobrane krzesła do komputera?

Nieodpowiednio dopasowane krzesło prowadzi do uczucia dyskomfortu, a po dłuższym czasie siedzenia – napięcia mięśni, ich obciążenia, a w efekcie, bólu. Szczególnie wrażliwymi obszarami są plecy, kark, ramiona czy ręce. Sprawa jest poważna, bowiem praca po kilka godzin dziennie przez dłuższy okres czasu w źle dopasowanym fotelu może prowadzić nawet do powstawania zwyrodnień czy pogłębiania wad postawy.

Jak dobierać fotele na stanowiska pracy?

Dobrym pomysłem są fotele obrotowe, które można regulować w dowolny sposób. Podnoszone siedzisko umożliwia komfortową pracę nawet bardzo wysokim osobom, a regulowane oparcie zapewni stabilne i odpowiednio wyprofilowane podparcie dla kręgosłupa, odciążając go podczas siedzenia.

Źródło: www.ergo-fotel.pl/krzesla-biurowe